Home Hakkımda

Hakkımda

Merhaba!

Burada kısaca size kendimi tanıtabilmek adına 23 yıllık hayatımdan bahsedeceğim. Hemen korkmayın!

Uzun uzun 23 yılı anlatmayacağım tabi ki. 15 Mart 1993 tarihinde ailenin en küçük çocuğu olarak dünyaya geldim.

Çok sevdiğim, her anımda bana destek olan bir abim ve ablam var. Bu arada doğduğumda çok zayıf olduğum için öleceğimi düşünmüşler. Neyse ki bu günlere kadar gelebildik ☺ 5 yaşına kadar kadar memleketim olan Ordu’da kaldıktan sonra babamın işinden dolayı Alanya’ya taşındık. Orada okulu başladım ve birinci sınıfı orada okudum. Daha sonra yine babamın işinden dolayı Alanya’dan Manavgat’a taşındık. 2. Sınıftan itibaren ilkokul, ortaokul ve lise hayatım burada geçti. Y kuşağının hep sevdiğim bir özelliğidir ki benimde resmen çocukluğum sokaklarda geçti. Mahalle maçları yaptım, kavgalar ettim, ağaçlardan erik ödünç (ç)aldım. Çocukluğumu tam anlamıyla yaşayabildim yani. Şimdiki çocuklara baktığım zaman kendi yeğenim de dahil tamamen bunlardan uzaklar. Teknoloji onlar için çok faydalı olsa da geriye baktıklarında böyle anıları olmayacak.

Çok anlamı olmayan ilkokul, ortaokul hayatından sonra bir başka anlamsızlık olan Manavgat Ticaret Meslek Lisesi’ne başladım. Daha sonra Lise 4. Sınıfta üniversite okumak istediğimi farkettim ve bununla ilgili araştırmalara başladıktan sonra. İzmir’de bir üniversitede Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü okumaya karar verdim. Liseden mezun olduktan sonra bir yıl hazırlandıktan sonra Ege Üniversitesi – Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünü kazandım. Üniversite hayatım boyunca birçok farklı projede, organizasyonda ve sosyal sorumluluk çalışmalarında gönüllü olarak ekip arkadaşlarımla birlikte düzenleyen/ yardımcı olan konumda bulundum. Her katıldığım projeye ve etkinlik için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım ama özellikle üniversite ikinci sınıfta başladığım Ulusal Down Sendromu Derneği gönüllülüğüm benim için çok özeldi.

O özel çocuklardan gördüğüm karşılıksız sevgi dünyaya karşı bakış açımı değiştirdi ve onlarla her bir araya gelişimizde gözlerindeki o mutluluğu görebilmek bana gerçekten doğru yolda olduğumu gösteriyordu. İzmir’den taşınama rağmen onlarla hala görüşüyorum ve hepsinin bende çok özel bir yeri var. Bu süreçte tabi kariyer planlarını bir yandan yaparken dijital hayata ilgili olduğumu farkettim ve kendimi bu alanda geliştirmeye karar verdim.

Dijital sektörde nefes almaya başlayışım daha uzun zamanlara dayansada profesyonel olarak yaklaşık 2 yıldır kişilere ve kurumlara sosyal medya danışmanlığı yapıyorum. Üniversite üçüncü sınıftayken İzmir’de 6 ay boyunca bir dijital pazarlama ajansında Sosyal Medya Yöneticisi olarak çalıştım. Daha sonra ajanstan ayrıldıktan sonra farklı sektörlerden kişi ve kurumlara sosyal medya danışmanlığı ve yöneticiliği yaptım.

Şu an İstanbul’da bir dijital pazarlama ajansında Sosyal Medya Yöneticisi olarak çalışıyorum. Sosyal çevreme ve aile ilişkilerime özen gösteren biriyim. Dünyalar tatlısı iki tane yeğenim var. Onların hayatımda çok önemli bir yeri var çünkü dayı olmak benim için harika bir duygu. Seyahat ederek yeni şehirler ve mekanlar keşfetmek, dijital pazarlama, halkla ilişkiler, reklam, marka ve kişisel gelişim alanlarında dergi ve kitapları okuyarak kendimi her geçen gün daha fazla geliştirdiğimi hissetmek beni mutlu ediyor. Daha dinç ve sağlıklı bir yaşam için spor yapıyorum ve sağlıklı beslenmeye çalışıyorum. Çok sıkıcı olmamak için mümkün olduğunca kısa tutarak sizlere kendimi tanıtmaya çalıştım.

Yazılarımda tekrar görüşmek dileğiyle, sevgiler ☺